O mnie

Nazywam się Iwona Wawrzyniak. Grafiką warsztatową zajmuję się od ponad 30 lat! Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, uzyskałam dyplom z projektowania graficznego i grafiki warsztatowej.

Obecnie jestem nauczycielem technik druku artystycznego oraz rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest mi miło przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodemu pokoleniu twórców.

Swoje prace graficzne realizuję w technice linorytu barwnego, na tzw. “matrycę traconą”. Oznacza to, że nakład linorytów jest z góry założony, ponieważ podcinanie matrycy do kolejnego koloru ostatecznie ją niszczy. Z reguły moje prace oparte są na 5 kolorach. Realizuję również linoryty jedno i dwukolorowe odbijane na pozłocie /płatkach szlagmetalu/.

Moje porfolio zawiera prace graficzne realizowane od roku 1990 do aktualnie wykonanych. Oprócz tego pokazuję fotografie, które robię spontanicznie w zależności od sytuacji, miejsca i nastroju. Fotografia to dziedzina, która towarzyszy mi od dziecka.

W celu przybliżenia mojego warsztatu pracy pokazuję również zdjęcia z pracowni, proces tworzenia nieco intymny, trudny i niepozbawiony pewnej surowości.

Mam nadzieję, że to co robię spodoba się i będziecie tu zaglądać, być może zapragniecie którąś z prac mieć na własność? Oczywiście jest to możliwe, w tym celu proszę o kontakt mailowy.